A kapszulagardróbok megalkotása nem új keletű ötlet: már az 1940-es években is foglalkoztak vele az amerikai divatlapok. Ez a rendszerezési módszer azóta is töretlen népszerűségnek örvend.
Nem csoda, hiszen rengeteg időt, pénzt és energiát spórolhat gazdájának, ráadásul a környezettudatos életmódba is tökéletesen beilleszthető. Mengyán Eszter olyan tökélyre fejlesztette az öltözködés minden vállfaját, hogy érdemes időt elöltenünk az oldalán.
Ha te is álldogáltál már a ruháktól roskadozó szekrényed előtt, és azon bosszankodtál, hogy nincs mit felvenned, nem vagy egyedül. Megértjük, hiszen ha az ember gyakran vásárol kedvtelésből, sok olyan darabot felhalmozhat, amely egyrészt seperc alatt kimegy a divatból, másrészt ugyanilyen gyorsan el is rongyolódik

A kapszulagardróbok kialakításával megelőzheted a felesleges agyalást, s ha hosszú távú befektetésként kezeled az alapdarabjaidat, tartósan működőképes öltözködési rendszer lesz a jutalmad.
Hogyan kezdj hozzá?
A kapszulákat tetszőleges tematikák szerint készítheted el. A legegyszerűbb őszi-téli, illetve tavaszi-nyári hétköznapi és alkalmi darabokból összeállítani négy alapkapszulát. Később ezeket is tovább alakíthatod, például az alkalmi viseleteken belül elkülönítheted a klasszikus és a szexi, illetve a hétköznapi kapszulákban a vagány és a sportosan elegáns stílust.
A lényeg, hogy egy kapszulán belül színüket, anyagukat és fazonjukat tekintve csak egymással kombinálható ruhák és kiegészítők kapjanak helyet, így öt-hat darabból akár harminc-negyven teljes szettet is összeválogathatsz.

TIPP
Írd össze egy-egy kapszula elképzelt tartalmát egy noteszba, Word-dokumentumba, a telefonod jegyzettömbjébe, vagy készíts minden kollekciónak Pinterest-táblát! Utóbbi azért is praktikus, mert kombinálhatod a saját ruháidról feltöltött fotókat az interneten talált képekkel, így vizuálisan előtted lesz az egész koncepció.
Kreálj kapszulagardróbot négy lépésben!
1. Határozd meg az alapárnyalatokat!
Ezek lehetőleg semleges színek legyenek, például fekete, tengerészkék, szürke, fehér, krémszín vagy khaki! Legfeljebb kettőt válassz ki közülük!

2. Szerezd be az alapdarabokat!
Hogy számodra mik az alapdarabok egy adott tematikán belül, azt rád bízzuk, de ezek alatt általában a nadrágokat, a szoknyákat és a hosszú, illetve rövid ujjú felsőket, valamint a kabátokat, dzsekiket értjük.
Igyekezz minőségi, tartós és jól variálható termékeket vásárolni, vagy elkülöníteni őket a már meglévő ruhatáradból! Érdemes kifordítható, sokféleképpen megköthető, valamint fel- és lehajtható holmikat bevonni a műveletbe.
Gondold végig, hogy életed bizonyos szituációiban mit szeretnél kommunikálni az öltözékeddel! Ha a funkcionalitásra fókuszálsz, elkerülheted a bár tetszetős, de haszontalan divatcikkek felhalmozását.

3. Jöhetnek a színek és a minták!
Válassz ki plusz két-három élénkebb színt és/vagy mintázatot, melyek az adott kapszula alapszíneivel, vagy legalább három alapdarabjával tökéletesen párosíthatóak! Koncentrálj a klasszikusokra, például a csíkos, a kockás, a skótkockás, a pöttyös vagy az apró virágmintás holmikra!
4. Tedd fel a műre a koronát!
A tökéletesen funkcionáló kapszulához szükséged lesz cipőkre, táskákra, sálakra, sapkákra és/vagy kalapokra, napszemüvegekre, illetve órákra, ékszerekre is.
Minden összeállításhoz válassz legalább két lábbelit, egy-két táskát, valamint egy ékszer- és/vagy kiegészítőszettet!
A kapszulák között természetesen lehetnek átfedések, amelyeket feljegyezhetsz a listádra, hogy egy-egy outfit összeállítását villámgyorsan meg tudd oldani fejben, és ne kelljen hosszú percekig szobroznod a szekrény előtt.

Fotók: Mengyán Eszter - holyduck
További tartamat az alábbi linkeken találsz
/alkotoenergia
Holy Duck Blog
/alkotoenergia
Holy Duck Blog